Zespół nadpobudliwości psychoruchowej z deficytem uwagi i zaburzenia współwystępujące

Szanowni Państwo

Zespół nadpobudliwości psychoruchowej (ADHD) z zaburzeniami nadpobudliwości (HKD) to najczęstsze dziecięce zaburzenia psychiczne. Nieleczone ADHD i HKD mają znaczący wpływ na wyniki akademickie, społeczne i emocjonalne pacjenta.

W październiku 2018 odbyła się w Poznaniu konferencja poświęcona temu tematowi. Patronat nad wydarzeniem wówczas przyjął prezes PAN oraz Rektor UMP. W konferencji uczestniczyło około 300 specjalistów z różnych dziedzin: lekarze, psychologowie, pielęgniarki a także rodzice chorych dzieci.W tematyce referatów nalazły się zagadnienia z zakresu genetyki, zaburzeń współwystępujących, trudności szkolnych oraz możliwości terapeutycznych.

Uprzejmie informujemy, iż po wspomnianej konferencji „Zespół nadpobudliwości psychoruchowej z deficytem uwagi i zaburzenia współwystępujące" zaprosiliśmy Autorów do prezentacji swoich referatów formie pisemnej.

Monografia uzyskała dofinansowanie DUN PAN i ukaże się pod koniec br.

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z monografią i dalszej dobrej wspołpracy

Kontakt: prof. Ewa Mojs Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. (sekretarz)
prof.Bożena Galas-Zgorzalewicz Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. (przewodnicząca)

 


 
   

Zespół nadpobudliwości psychoruchowej z deficytem uwagi i zaburzenia współwystępujące.
Bożena Galas-Zgorzalewicz, Ewa Mojs (Redaktorzy).

 


Spektrum autyzmu. Postępy w diagnozie i terapii


 
   

Spektrum autyzmu. Postępy w diagnozie i terapii.
Bożena Galas-Zgorzalewicz, Ewa Mojs (Redaktorzy).
Copyright 2017, Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu

Monografia została wydana w liczbie 300 egzemplarzy (12 arkuszy)

 

 

Neurologia i neurofizjologia dziecięca w Uniwersytecie Jagiellońskim

Z okazji 650-lecia Uniwersytetu Jagiellońskiego ukazała się monografia pod red. prof. Marka Kacińskiego nt. "Neurologia i neurofizjologia dziecięca w Uniwersytecie Jagiellońskim".
Monografia została wydana w liczbie 270 egzemplarzy (11 arkuszy).